FOLDER „SIDONIA VON BORCKE..." WERSJA NIEMIECKA

  • Publikacje Zamkowe
Historia dramatycznych losów Sydonii von Borck(e), której śmierć bywa łączona z wygaśnięciem dynastii Gryfitów i upadkiem Księstwa Pomorskiego.

Mediewistka, Marzena Maria Głodek, przywołuje legendę o najsłynniejszej pomorskiej czarownicy Sydoni von Borck(e), jej nieszczęśliwej miłości do księcia Ernesta Ludwika, klątwie rzuconej na dynastów pomorskich i śmierci w wyniku oskarżenia o czary. Tekst odnosi się również do udokumentowanych faktów z życia tej postaci, uwikłanej w realne konflikty swoich czasów. Autorka omawia jej uczestnictwo w procesach o spadek toczących się przed nadwornym sądem książęcym, lata tułaczki, pobyt w zsekularyzowanym klasztorze w Marianowie oraz przebieg konfliktu ze współmieszkankami, zakończonego pomówieniem o uprawianie magii, wymuszeniem zeznań na torturach i egzekucją.

Tekst: Marzena Maria Głodek, tłumacz:Peter-Christian Sepaphim, koncepcja i układ merytoryczny: Renata Zdero, język: niemiecki, ilustracje: kolorowe, liczba stron: 24, oprawa: miękka, format: 23,5 x 16,5 cm, wydawca: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, rok wydania: 2020

Publikacje Zamkowe


FOLDER „SIDONIA VON BORCKE..." WERSJA NIEMIECKA
10,00 PLN
0,00 PLN

Suma: 0,00 PLN