ZAKUPY W MSI STANDARD

Zapraszamy do zakupu naszych produktów .

Nasze produkty

Publikacje Zamkowe

FOLDER „SIDONIA VON BORCKE..." WERSJA NIEMIECKA

10,00 PLN

Historia dramatycznych losów Sydonii von Borck(e), której śmierć bywa łączona z wygaśnięciem dynastii Gryfitów i upadkiem Księstwa Pomorskiego.

Mediewistka, Marzena Maria Głodek, przywołuje legendę o najsłynniejszej pomorskiej czarownicy Sydoni von Borck(e), jej nieszczęśliwej miłości do księcia Ernesta Ludwika, klątwie rzuconej na dynastów pomorskich i śmierci w wyniku oskarżenia o czary. Tekst odnosi się również do udokumentowanych faktów z życia tej postaci, uwikłanej w realne konflikty swoich czasów. Autorka omawia jej uczestnictwo w procesach o spadek toczących się przed nadwornym sądem książęcym, lata tułaczki, pobyt w zsekularyzowanym klasztorze w Marianowie oraz przebieg konfliktu ze współmieszkankami, zakończonego pomówieniem o uprawianie magii, wymuszeniem zeznań na torturach i egzekucją.

Tekst: Marzena Maria Głodek, tłumacz:Peter-Christian Sepaphim, koncepcja i układ merytoryczny: Renata Zdero, język: niemiecki, ilustracje: kolorowe, liczba stron: 24, oprawa: miękka, format: 23,5 x 16,5 cm, wydawca: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, rok wydania: 2020

Produkty zakupione w naszym systemie odbierać można tylko i wyłącznie w kasie obiektu.